Celkem 14 minipivovarů se představí na Velkém náměstí

Oproti plánovaným dvanácti se nakonec na prachatickém Velkém náměstí představí celkem14 malých pivovarů nejen z Jižních Čech. Kromě dnes už našich „stálic“ se můžete těšit také na nováčky, kteří se Festivalu piva zúčastní zcela poprvé. Jsou to Pivovar Radobyčice (který najdete společně s Pivovary Raven a Lenoch ve stánku Hospůdky na Čepu), Pivovar Helf, Pivovar Krušnohor anebo čerstvě otevřený Pivovar Horní Chrášťany.
Věra Houšková

Staronovým účastníkem bude také vimperský Šumavský pivovar, který se zúčastnil již prvního ročníku festivalu. Je třeba podotknout, že milovníci piva budou mít možnost vybrat si a ochutnat z téměř 50 druhů piv.

Stejně jako v předchozím roce bude festival probíhat v samotném centru města. Doprovodný hudební program se odehraje ve velkém pivním stanu vybaveným nejen podiem pro vystupující, ale také dostatečným množstvím pivních setů pro posezení návštěvníků. K poslechu a třeba i tanci zahraje Starošumavská dechovka, písničkář Václav Koubek a kapely Dixie Hot Licks a TiNG. Prachatické muzeum připravilo zajímavou doprovodnou výstavu obalového a nápojového skla nazvanou „Do čeho se dříve čepovalo“, kterou bude možné shlédnout až do 20.00 hodin. Pokud se zajímáte o proces výroby piva, můžete se těšit na komentované prohlídky Pivovaru Prachatice, které budou probíhat ve 14.30, 17.30 a 20.30 hodin.

Co říci závěrem? Snad jen tolik, že se na všechny těšíme v sobotu 12. srpna od 12.00 hodin na prachatickém Velkém náměstí.

Bližší informace naleznete v příloze.

 

Přílohy: 
PřílohaVelikost
Image icon festival_piva_plakat.jpg610.53 KB
Image icon program festivalu4.24 MB
Image icon přehled pivovarů3.95 MB