Dny zdraví se věnují závažnému onemocnění seniorů i traumatům u dětí

logo zdravé město
Také letos v dubnu je pro všechny zájemce připraven nabitý program cyklu Dny zdraví. V sobotu 22. dubna 2017 se odehrají tři akce, na jejichž přípravě spolupracovali Zdravé město Prachatice, Český červený kříž Prachatice a partneři z řad podnikatelského sektoru. Všechny akce jsou přístupné zdarma.
Marie Peřinková

Dopoledne od 9 do 12 hodin proběhne v Domě U křižovatky v Prachaticích na adrese Zlatá stezka 145 seminář „Alzheimerova choroba v rodině“ s Andreou Tajanovskou. Je určen rodinným příslušníkům, sociálním pracovníkům a všem, kteří si pokládají podobné otázky: Kde hledat potřebnou pomoc? Jak pomoci udržet duševní pohodu nemocného i pečujících osob? Čeho se vyvarovat a jak zvládnout tuto náročnou situaci v domácím prostředí? Zároveň si i vyzkoušíme fyzické změny ve stáří na vlastní kůži, díky tzv. gerontoobleku.

Od 13 hodin tamtéž následuje seminář s psychologem Tomášem Adámkem, kde se zaměříme na děti v náročných životních situacích. Přiblížíme si rozdíly v reakcích dětí a dospělých na traumatizující události a na konkrétních kazuistikách se seznámíme s možnými podobami pomoci dětem.

Později od 16 hodin nás čeká navazující seminář první pomoci – nebudeme se ale učit druhy obvazů, tématem budou základní postupy laické první pomoci s důrazem na psychický stav zasaženého člověka a práci s rodinnými příslušníky či dalšími účastníky nehody. Také zde si lektorka Petra Šrámková připravila praktický nácvik místo suché teorie.

Všechny semináře jsou díky podpoře Zdravého města zdarma a je možnost je absolvovat jednotlivě.

Podrobnější informace k jednotlivým seminářům naleznete v příloze.

Zuzana Pelikánová, Marie Peřinková

Přílohy: 
PřílohaVelikost
PDF icon Dny zdraví 2017731.59 KB
PDF icon Dny zdraví 2017443.06 KB
PDF icon Dny zdraví 2017326.77 KB
PDF icon Dny zdraví 2017900.35 KB