Galerie Dolní brána s novými tvářemi vstříc nové sezoně

dolní brána
Pod novým vedením se Galerie Dolní brána pomalu přibližujeme směrem k letošní hlavní turistické sezoně a s ní také k velmi zajímavé výstavě portrétů významných osobností Jihočeského kraje ve fotografii Jadrana Šetlíka.
Věra Houšková

Po téměř 15 letech strávených v Galerii Dolná brána opustil na konci února řady zaměstnanců KIS dlouholetý galerista pan Miroslav Špaček, proto aby si mohl začít užívat dní spokojeného penzisty. Na jeho místě můžete nyní narazit na, všem více či méně pravidelným návštěvníkům galerie, známou tvář paní Šárky Hettnerové. Ta v uplynulých pěti letech vedla prodejní část galerie, byla pravou rukou pana galeristy a její provoz má takříkajíc v „malíku“.

A právě pod novým vedením galerie se pomalu přibližujeme směrem k letošní hlavní turistické sezoně a s ní také k velmi zajímavé výstavě  portrétů významných osobností Jihočeského kraje ve fotografii Jadrana Šetlíka. Tato výstava bude ke shlédnutí od 8. června do 29. července ( vernisáž se uskuteční 7. června ) a věříme, že se stane pro všechny návštěvníky i obyvatele města velkým lákadlem. Ve druhé polovině sezony pak budou k vidění  dřevo-řezby a obrazy pana Tomáše Záborce. Tato výstava slibuje neméně zajímavá díla.

Na všechny, kteří budou mít chuť a čas navštívit Galerii Dolní brána, se bude kromě galeristky Šárky Hettnerová těšit také naše nová posila paní Jana Jeníčková.