Granty 2017: Seminář - Poznej sám sebe

dívka
Ve čtvrtek 15. června proběhl první ze dvou letošních sebepoznávacích seminářů, které pořádá Jihočeské centrum pro zdravotně postižené a seniory o. p. s., Poznej sám sebe. Zúčastnilo se 16 sociálních pracovníků a pracovníků v sociálních službách z pěti organizací, které mají sídlo na území města Prachatice.
Hana Rabenhauptová

Seminář se konal v dopoledních hodinách v Komunitním centru zdravotně postižených a seniorů v SNP 559 v Prachaticích. Po úvodním seznámení a zahájení aromaterapie lektorka Mgr. Květa Kadlecová předvedla základy reflexní terapie a její jednoduchou formu pro začátečníky pro každodenní použití. Zúčastněné nejvíce zaujala metoda „víčkování“ – stání na plastových víčkách, kdy svou vlastní vahou si každý může masírovat důležité reflexní body.

Po zdravém jídle, které bylo pro všechny připravené, se vyjelo k řece Blanici. Tam se všichni měli možnost spojit se živly, vykoupat se v řece a rozproudit si energii v těle, poležet si na louce a nasát do sebe vůni přírody a sluneční paprsky. To vše při harmonizujících cvičení a objevování sebe sama a svého vnitřního dítěte. Současně měli někteří šanci překonávat své hranice v konfrontaci se svými fobiemi z klíšťat.

Seminář byl díky finanční podpoře Města Prachatice pro účastníky zcela zdarma.

Pro zájemce z řad sociálních pracovníků a pracovníků v sociálních službách ještě připravujeme další seminář „Poznej sám sebe II.“ a to na pátek 8. 9. 2017.

Napsala: Hana Vlasáková