Aktuálně z kultury

druhý dech
Z kultury
Kostel sv. Anny v neděli 30.7.2017 od 17:00 hod. Vstupné je dobrovolné.
Hana Rabenhauptová
obraz
Z kultury
Vernisáž obrazů vytvořených na 12. ročníku mezinárodního výtvarného workshopu se uskuteční 6. srpna 2017 od 18 hodin ve vstupním prostoru Kulturního centra O. H. Hajeka v Prachaticích.
Lenka Houšková
šumava stará
Z kultury
Ani o prázdninách Literární kavárna v Domově seniorů Mistra Křišťana nezahálí. Městská knihovna Prachatice pozvala paní Růženu Váchovou, která je předsedkyní Šumavského spolku Vimperk.
Lenka Houšková
logo
Z kultury
Poslední prázdninový pátek 1. září 2017 bude patřit již pátému ročníku hudebního festivalu Ekompilace, který je zaměřen na šíření povědomí o třídění odpadu, recyklaci a chování k životnímu prostředí. Jsme rádi, že si nás hlavní pořadatelé Ekompilace vybrali již podruhé jako své partnery a budeme se moci s vámi se všemi sejít opět po roce na prachatickém Velkém náměstí.
Lenka Houšková
pivo
Z kultury
Již potřetí se se všemi milovníky piva a pivní kultury sejdeme na prachatickém Velkém náměstí. V sobotu 12. srpna se do Prachatic sjede 12 minipivovarů. Kromě, dnes již, „stálic“ jako jsou např. Pivovar Prachatice, Pivovar Lachtan, Hradní pivovar Zvíkov, Pivovar Malt nebo Libocký pivovar nad Šárkou se můžete těšit také na čtyři nováčky - Zámecký pivovar Blatná, Minipivovar Horní Chrášťany, Pivotéku Pivotečka Plzeň (která ve svých prostorech nabízí osm druhů piv) a Šumavský pivovar Vimperk.
Lenka Houšková
vlak
Z kultury
V sobotu 2. září 2017 vyjede v 8:55 hodin speciální literární vlak ECCE LIBRI z prachatického nádraží. Již podesáté prachatická knihovna odstartuje tuto nadregionální mezinárodní kulturní akci, která si za dobu svého trvání získala mnoho příznivců. Pojeďte s námi, u nás jste vždy vítaní!
Lenka Houšková
soumar
Z kultury
Tento víkend 15. a 16. července 2017 se bude v našem partnerském městečku Grainet slavit. Nenechte si ujít Originální bavorsko-české slavnosti soumarů.
Lenka Houšková
logo
Z kultury
Ve dnech 12. - 14. 7. 2017 pořádá Prachatické muzeum a Muzeum české loutky a cirkusu příměstský tábor Za tajemstvím historie.
Lenka Houšková
Z kultury
Od 1. července 2017 do 3. září 2017 je v Městské knihovně v Prachaticích upravena výpůjční doba.
Lenka Houšková
Z kultury
Zápis do 1. ročníku - Virtuální univerzity třetího věku - se koná v klubovně Městské knihovny Prachatice dne 21. září 2017 od 16:00 do 17:00.
Lenka Houšková

Stránky