Aktuálně z kultury

slavnosti zlaté stezky
Z kultury
Přípravy dalšího ročníku tradičních historických slavností v našem městě jsou již v plném proudu. V letošním roce jsme se pokusili o řadu změn a předložili radě města novou koncepci, která byla na jejím lednovém jednání schválena.
Renata Jandová
hilský
Z kultury
Profesor Martin Hilský 20. dubna 2017 v horním sále zámku Kratochvíle od 19.00 hodin uvede svou sedmou přednášku z dlouhodobého cyklu Setkání na Kratochvíli - William Shakespeare a jeho doba.
Hana Rabenhauptová
dolní brána
Z kultury
Pod novým vedením se Galerie Dolní brána pomalu přibližujeme směrem k letošní hlavní turistické sezoně a s ní také k velmi zajímavé výstavě portrétů významných osobností Jihočeského kraje ve fotografii Jadrana Šetlíka.
Věra Houšková
ovečky
Z kultury
Tvůrčí dílny připravila Městská knihovna Prachatice pro své dětské čtenáře na Zelený čtvrtek. Děti si vyzkoušely tradiční velikonoční zvyky jako je pletení pomlázky z osmi proutků či pečení jidášů z kynutého těsta.
Lenka Houšková
divadlo
Z kultury
Ani rok 2017 nebyl výjimkou a v měsíci březnu se pod taktovkou Kulturních a informačních služeb města Prachatice ve spolupráci s Šumavským ochotnickým spolkem a prachatickým Domem dětí a mládeže uskutečnil 44. ročník Festivalu amatérského divadla Štít a jubilejní 20. ročník festivalu Štítek.
Věra Houšková
divadlo
Z kultury
Srdečně Vás zveme na premiéru inscenace Jaromíra Hrušky HOTEL BLACKOUT v podání ŠOS Prachatice. Tato celosvětová premiéra inscenace, která vznikla na námět hereckého souboru, proběhne za přítomnosti autora a režiséra inscenace Jaromíra Hrušky v Městském divadle v Prachaticích dne 25. května 2017 od 19:00 hodin.
Lenka Houšková
velikonoční zvyky
Z kultury
Na dubnové úterní odpoledne připravila Městská knihovna Prachatice ve spolupráci se Seniorskou občanskou společností Prachatice, z. s., a paní Růženkou Vincikovou v klubovně knihovny velikonoční pečení doprovázené povídáním o zvycích a obyčejích v období Velikonoc.
Lenka Houšková
čarodějnice
Z kultury
Čarodějnická poutˇ se koná v neděli 30. dubna 2017 na Velkém náměstí od 17:00.
Renata Jandová
vajíčka
Z kultury
Město Prachatice přivítá svátky jara nejenom kulturními programy, ale i ojedinělou lidovou tradicí, která se dochovala již jenom v Prachaticích.
Jiřina Dolejšková
divadlo
Z kultury
Srdečně Vás zveme na premiéru inscenace Jaromíra Hrušky HOTEL BLACKOUT v podání ŠOS Prachatice, která se koná v Městském divadle v Prachaticích dne 25. května 2017 od 19:00 hodin.
Lenka Houšková

Stránky