Aktuálně z kultury

autogramiáda
Z kultury
Nezapomenutelné setkání připravila pro své příznivce v pondělí 20. března Městská knihovna Prachatice tentokrát s panem PhDr. Jiřím Jilíkem. Již samotný název besedy -Žítkovské bohyně sliboval nevšední cestu na Slovácko.
Lenka Houšková
senioři na přednášce
Z kultury
Předsedkyně Jihočeského klubu Obce spisovatelů paní Hanka Hosnedlová přivítala při pravidelných seniorských útercích v klubovně knihovny své posluchače a příznivce nejen ze Seniorské občanské společnosti.
Lenka Houšková
obrázek vlka
Z kultury
Městská knihovna Prachatice se zapojila do 7. ročníku výtvarné soutěže Lesy a příroda kolem nás. Cílem soutěže je podpora výtvarné reflexe zážitků získaných návštěvou lesa a rozvoj ekologického cítění dětí.
Lenka Houšková
logo knihovna
Z kultury
V pondělí 20. března 2017 můžete s PaedDr. Jiřím Jilíkem besedovat o věštění budoucnosti, léčení nemocí a přičarování lásky.
Lenka Houšková
děti v knihovně
Z kultury
Středa bývá v Městské knihovně Prachatice věnována programům pro malé návštěvníky. Dopoledne jsme společně s paní Jaroslavou Šamatovou přivítali v Klubu maminek jaro.
Lenka Houšková
pozvánka
Z kultury
V úterý 7. března 2017 v 17:00 bude slavnostně zahájena výstava AJV 2017 v Galerii Dolní brána.
Jiřina Dolejšková
děti v knihovně
Z kultury
Na přelomu února a března si děti prachatických škol užívaly jarní prázdniny. Městská knihovna Prachatice přispěla nabídkou zábavných programů, které na oddělení pro děti a mládež probíhaly každý den v dopoledních hodinách.
Lenka Houšková
přednášejí Roman Kübelbeck
Z kultury
Klienti Domova seniorů Mistra Křišťana putovali s Romanem Kübelbeckem do Himalájí.
Lenka Houšková
přednášející
Z kultury
V prostorách Radničního sálu se konala velice zajímavá přednáška s paní Petrou Nel Smolovou, astroložkou, která seznámila návštěvníky, co bude probíhat v roce 2017 z pohledu astrologie. Paní Petra Nel Smolová již dlouhodobě spolupracuje s naší knihovnou a připravila si další poutavé téma.
Lenka Houšková
děti se dívají na mapu
Z kultury
Program Celé Česko čte dětem se v letošním roce zaměřuje na regiony České republiky. Únorové setkání, které proběhlo v úterý 21.2.17, se věnovalo oblasti Podkrkonoší a Pojizeří. Děti ze ZŠ Národní, které knihovnu navštívily, se z úst Růženy Vincikové dozvěděly zajímavosti o této části severních Čech. Také si poslechly píseň z Náchodska a společně si zkusily zahrát dětskou hru, kterou se dříve bavili malí obyvatelé této podhorské oblasti.
Lenka Houšková

Stránky