Aktuálně z kultury

freyung
Z kultury
Dne 18. 5. 2017 proběhla na zámku Wolfstein v okrese Freyung – Grafenau slavnostní vernisáž výstavy Malované střelecké terče z Prachatic (1816-1831) a zároveň výstavy Šumava (fotografie Karla Jáchima). Obě připravilo Prachatické muzeum a návštěvníci je mohou zhlédnout do 3. září 2017.
Lenka Houšková
zuš open
Z kultury
Celostátní happening základních uměleckých škol - ZUŠ OPEN se koná v Prachaticích 30. května 2017.
Lenka Houšková
divadlo
Z kultury
Srdečně Vás zveme na premiéru inscenace Jaromíra Hrušky HOTEL BLACKOUT v podání ŠOS Prachatice. Tato celosvětová premiéra inscenace, která vznikla na námět hereckého souboru, proběhne za přítomnosti autora a režiséra inscenace Jaromíra Hrušky v Městském divadle v Prachaticích dne 25. května 2017 od 19:00 hodin.
Lenka Houšková
kratochvíle
Z kultury
Zámek Kratochvíle bude po roce opět provoněn živými květinami. Tradiční květinové instalace v interiérech zámku Kratochvíle, tentokrát s názvem V tichu a naději se v letošním roce uskuteční popáté. V období od 27. května do 4. června 2017 v rámci běžných prohlídek budete moci obdivovat vedle malířské a štukové výzdoby i růže, lilie, tulipány, karafiáty a další květiny ve velkých vazbách i jednoduchých kompozicích. Zámek bude při této příležitosti mimořádně otevřen i v pondělí 29. května 2017.
Hana Rabenhauptová
knihovna
Z kultury
Doudlebsko, Kozácko a Blata – oblasti, kterým se věnoval květnový díl série Celé Česko čte dětem, se nacházejí nedaleko. Ač jména těchto oblastí zní cizokrajně, jedná se o regiony blízké našemu domovu.
Lenka Houšková
záhady v knihovně
Z kultury
V klubovně knihovny se v pondělí 15.5.2017 vysvětlovaly různé záhady. Široce a velice zajímavě o nich hovořil náš host PhDr. Arnošt Vašíček.
Lenka Houšková
příroda
Z kultury
Výstava fotografií Jaroslava Haise pod názvem Z cest prvorepublikového Československa se koná v Zimní zahradě Nové radnice v Prachaticích ve dnech 19. – 30. června 2017.
Lenka Houšková
předčítající
Z kultury
Noc literatury přibližuje veřejnosti netradičním způsobem současnou evropskou literaturu prostřednictvím série veřejných čtení. V letošním roce se tato noc plná čtení konala v cukrárně a kavárně Duras na Velkém náměstí.
Lenka Houšková
logo muzea
Z kultury
Prachatické muzeum Vás srdečně zve 11. května 2017 od 17:00 do Radničního sálu Staré radnice, kde se uskuteční přednáška Česko-německé vztahy v době předbělohorské.
Lenka Houšková
koncert
Z kultury
Ve středu 10. května 2017 se od 17:00 ve foyeru Prachatického muzea uskuteční koncert trampských písní v podání Dua Blanice.
Lenka Houšková

Stránky