Aktuálně ze sportu

závodní auto
Ze sportu
Také v letošním roce připravují organizátoři z Pošumavského auto moto klubu Klatovy pro první srpnový víkend (5.- 6. srpna) atraktivní automobilový závod do vrchu z Prachatic na Libínské Sedlo. Po oba dny se bude velmi pestré pole startujících prohánět po zajímavé rychlé trati, na níž nejrychlejší prototypy a formule dosahují průměrné rychlosti i přes 170 km/h.
Lenka Houšková
logo hokejbal
Ze sportu
Již tuto sobotu 22. července se uskuteční 7. ročník Highlanders Cupu v Prachaticích, kde se představí hráči špičky současného hokejbalu, nebudou chybět mistři světa z ČR a SR, extraligový šampioni a další významní hráči tohoto sportu, který je v Prachaticích velice populární, představí se také někteří hráči HC Motor České Budějovice a jiné týmy! Turnaj začíná v 8:00 v Highlanders aréně v Prachaticích.
Lenka Houšková
hulák
Ze sportu
V sobotu 15. července 2017 je připraven na Veřejném koupališti Hulák zajímavý program.
Lenka Houšková
závodník Holub
Ze sportu
Nový závod pro širokou veřejnost v triatlonu a běhu HUS MUŽ potvrdil, že může být plnohodnotnou náhradou populární Xterry. Okolí Křišťanovického rybníka zaplnila spousta závodníků, ale také diváků podél tratí. Z celkového počtu 170 závodníků si největší ovace odnesl vítěz hlavního závodu Václav Holub a domácí vítězka Barbora Hlaváčová, ti kromě tradičních cen obdrželi od pořadatelů i husu.
Lenka Houšková
karate
Ze sportu
Minulý týden proběhl v Prachaticích, za finanční podpory města, již 12. ročník významné sportovní a společenské akce Gasshuku Czech Republic pořádané prachatickým Karatedo klubem Tsunami.
Lenka Houšková
Ludmila Kozlová
Ze sportu
Již tradičně jsou na ZŠ Národní vyhlašováni nejlepší sportovci školy. V letošním roce se jím již podruhé stala, kromě několika dalších, i naše dcera, Ludmila Kozlová.
Milan Batysta
kola
Ze sportu
Velké úspěchy zaznamenává nejen LYKO KLUB Prachatice, ale právě individuálně jeho svěřenci Nela Viktorová a Václav Dostál (oba podpořeni v dotačním titulu Talentované děti a mládež 2017od Města Prachatice). K umístění na jednotlivých závodech nám napsala Lenka Dostálová.
Hana Rabenhauptová
Hulák
Ze sportu
Dne 30.6.2017 je v krytém plaveckém bazénu a na Huláku vstup pro děti do 15 let zdarma.
Jana Hulešová
hokejbal
Ze sportu
Město Prachatice významně podpořilo hokejbal v Prachaticích – Klub HBC Highlanders. Skvělých výsledků dosáhl právě nyní, kdy v zápase proti ŠD Písek vyhrál a tím získal postup do národní ligy a dokonce je zajištěno, že v Prachaticích na hokejbalovém hřišti se bude tato druhá nejvyšší soutěž od příští sezóny hrát. Gratulujeme.
Hana Rabenhauptová
skupina dětí
Ze sportu
TS Crabdance již devátým rokem reprezentuje město Prachatice na postupových, celorepublikových a pohárových soutěžích. Na letošní sezónu bylo připraveno 98 soutěžních tanečníků od 4 do 18 let, kteří sjíždí stovky kilometrů, snaží se podávat nejlepší výkony a užít si svou celoroční práci naplno.
Hana Rabenhauptová

Stránky