Aktuálně

komise v kotcích
Sociální oblast
Poslední jednání komise proběhlo v kotcích. Milada Havelková po příjezdu z Prachatic na Leptáč do Záchytných kotců města Prachatice přítomné členy a hosty komise provedla a informovala o systému, pomoci a dobrovolnictví občanů. Někteří členové komise přinesli krmivo i hračky na výcvik psů. Aktuální stav psů byl 2. Milada Havelková byla oceněna v roce 2015 městem Prachatice – Dobrovolníkem roku – Dobrovolník s kytičkou 2015.
Hana Rabenhauptová
festival
Sociální oblast
MALÝ ESOTERICKÝ FESTIVAL, tak zněl název projektu, který se konal o víkendu 19. a 20. srpna 2017 v domě Křižovatka u parku. Hovořilo se o numerologii, buddhismu, Indii, prosperitě a čakrách.
Hana Rabenhauptová
eu
Sociální oblast
Staňte se účastníkem projektu CESTA KE ZMĚNĚ.
Lenka Houšková
tanečnice country
Sociální oblast
Taneční country workshop se konal na Lipenské základně u Nové Pece, kam byli pozváni členové Senior country klubu SENSEN. Vedle klasických táborových aktivit připravili organizátoři pod vedením Blanky Venderové na táborovém pobytu rodičů a prarodičů s dětmi tuto zajímavou taneční aktivitu.
Hana Rabenhauptová
kabelkový veletrh
Sociální oblast
Již od vzniku sbírky (2014) „Kabelkového veletrhu“ se zaměstnanci našeho Městského úřadu Prachatice aktivně zapojují. Každoročně přispívají do sbírky, která má pomoci talentovaným dětem Jihočeského kraje. Kabelky, korále, které již nepoužíváme a chceme vyhodit, můžeme přinést, darovat a udělat tak druhým radost.
Hana Rabenhauptová
kratochvíle
Sociální oblast
Srdečně Vás přátelé zveme na Letní benefiční koncert na zámku Kratochvíle, který se koná v pondělí 21. srpna 2017 od 18:00. Doprava zdarma autobusem.
Hana Rabenhauptová
budova nemocnice
Sociální oblast
Porodní přípravu pro páry s prohlídkou porodního sálu v Nemocnici v Prachaticích můžete zažít již 17. září 2017. Kurz je určený především pro těhotné v poslední fázi těhotenství.
Hana Rabenhauptová
Telekontaktní tísňová péče
Sociální oblast
Pracovní setkání zástupců Městského úřadu Prachatice a Český Krumlov a zástupců domů s pečovatelskou službou proběhlo v Prachaticích 17. srpna 2017. Hlavními tématy byla společná služba telekontatní tísňové péče, komunitní plánování sociálních služeb a vznik SeniorPointu v ČK.
Hana Rabenhauptová
logo červený kříž
Sociální oblast
Na druhou sobotu v září připadá Světový den první pomoci. Oblastní spolek Českého červeného kříže Prachatice spolu s partnery u této příležitosti přichystal mnoho zajímavého – 15. září od 9 do 12 hodin tak bude v Zahradní ulici možné vyzkoušet si ošetření různých poranění, nechat si změřit tlak nebo zhlédnout ukázku práce Jihočeské záchranné kynologické brigády.
Lenka Houšková
logo červený kříž
Sociální oblast
V rámci Světového dne první pomoci proběhne ve středu 20. září 2017 seminář Případové studie z poskytování první psychické pomoci u dopravních nehod pod vedením psychologa Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje Mgr. Tomáše Adámka.
Lenka Houšková

Stránky