Návštěvníci adventních trhů si mohou pod stromeček nadělit nové elektro

poukázka na elektro
Vyhrát v soutěži poukázku na nákup libovolného elektrospotřebiče v hodnotě 3 tisíce korun mohou návštěvníci adventní akce v Prachaticích. Stačí, když do stánku neziskové společnosti ASEKOL na Velkém náměstí v neděli 11. prosince od 9:00 do 18:30 hodin přinesou drobná vysloužilá elektrozařízení – jako například mobilní telefon, notebook, počítačovou myš, digitální fotoaparát apod.
Lenka Houšková

Kromě dobrého pocitu a šance vyhrát v klání o poukázku je navíc zahřeje také šálek horkého vánočního nápoje, který v infostánku obdrží zdarma. Zájemcům budou k dispozici i podrobnosti o správném třídění elektrozařízení včetně letáku s přehlednou mapkou rozmístění speciálních červených kontejnerů na drobné elektro v Prachaticích.

„Čím dál častěji si lidé dávají dárky v podobě nové elektroniky – jde především o mobilní telefony, tablety a další drobné přístroje. Po Vánocích tak spousta domácností častěji řeší, kam se starým elektrem. Chceme proto podpořit informovanost o rozmístění červených kontejnerů, kam mohou občané odkládat právě drobná nepotřebná elektrozařízení,“ popsal organizátor akce Pavel Peroutka ze společnosti ASEKOL. Velká část drobných elektrozařízení podle jeho slov stále končí bez užitku mezi směsným komunálním odpadem v běžné popelnici, kam nepatří.

„Nadále proto budeme rozšiřovat síť stacionárních červených kontejnerů, díky nimž se zvyšuje množství drobného elektra, které putuje k recyklaci,“ doplnil Peroutka. Těchto nádob se v celém Jihočeském kraji aktuálně nachází 215. Kontejnery jsou tak obyvatelům regionu stále dostupnější, od loňska se jejich počet zvýšil o 40 procent. V samotných Prachaticích se jich nachází devět.

Akci pořádá nezisková společnost ASEKOL ve spolupráci s Jihočeským krajem a jednotlivými městskými úřady v rámci popularizace správného nakládání s vysloužilým elektrozařízením. Vloni ke stánku ve čtyřech městech v kraji zavítaly více než dvě tisícovky lidí, kteří přinesli 150 kusů vysloužilého elektra. Akce v letošním roce proběhla mimo Prachatic také ve Vimperku, Táboře či Strakonicích.

Červené kontejnery na drobná elektrozařízení a baterie v Prachaticích:

Lázeňská, Malé náměstí, nám. Přátelství, Pod Cvrčkovem, Kasárenská, Národní, Krumlovská, Italská, Ke Střelnici