Aktuálně z města

V Archivu internetových novin si můžete vybrat jen konkrétní položky z vybrané rubriky a roku které vás zajímají.

kříž
Z radnice
V úterý 25. dubna zesnul pan Bohuslav Nauš, významný činovník na poli ochrany přírody a péče o životní prostředí v okrese Prachatice, botanik, ornitolog, mineralog a geolog, nositel "Ceny naděje a porozumění" a „Ceny města Prachatice“.
Marie Peřinková
radnice
Z radnice
Městský úřad Prachatice vyhlašuje výběrové řízení na pracovní místo VEDOUCÍ odboru komunálních služeb a dopravy.
Milan Batysta
altánek Štěpánčin park
Z radnice
Město Prachatice dnem 20. března na základě usnesení Rady města Prachatice č. 1920/2017 ze dne 13. března 2017 vyhlašuje architektonickou soutěž revitalizace Štěpánčina parku v Prachaticích.
Antonín Jurčo
holčík
Sociální oblast
V rámci kampaně Dny zdraví v Prachaticích 2017 přijal pozvání do Prachatic MUDr. Jan Holčík, DrSc., profesor Masarykovy univerzity z Brna. Poskytl přednášku na téma - Zdravotní gramotnost a my. Ve dvou hodinách velice poutavě vyprávěl a dokonce i zkoušel přítomné. Uváděl řadu příkladů. Účast byla přes padesát studentů ze škol a dalších zájemců i z řad veřejnosti, seniorů, učitelů atd.
Hana Rabenhauptová
logo domova
Sociální oblast
Domov seniorů Mistra Křišťana Prachatice vydal Výroční zprávu za rok 2016. Zřizovatelem domova je Jihočeský kraj, jde o příspěvkovou organizaci s právní subjektivitou od 1. 1. 2003. Domov poskytuje dle zákona o sociálních službách – domov pro seniory, zajišťuje zdravotní péči, poskytuje stravování, fakultativní služby… Domov je certifikovaným zařízením v konceptu Smyslové aktivizace.
Hana Rabenhauptová
starosta zahajuje turnaj
Ze sportu
V pátek a sobotu 21. a 22. dubna 2017 se na prachatickém městském stadionu konal již XVIII. ročník Mezinárodního sportovního turnaje v malé kopané a ve volejbale. Sportovního klání se zúčastnilo celkem 10 týmů ze 6 měst, mezi kterými nechyběli hosté z partnerských měst Zvolen a Rogačev.
Renata Jandová
Szeged
Z radnice
V minulých dnech jsem se zúčastnil jako zástupce Svazu měst a obcí ČR studijní cesty, organizované maďarskými kolegy z Výboru regionů, která se konala v maďarském Szegedu.
Robert Zeman
MŠ
Ze školství
Zápis dětí do MŠ Prachatice na školní rok 2017/2018 proběhne ve dnech 2. a 3. května 2017 v době od 8 – do 12 hodin.
Lucie Pavlíková
starosta přebírá ocenění
Z radnice
Prachatice opět zabodovaly v soutěži o Cenu za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón, nyní za rok 2016. Po letošním vítězství v krajském kole soutěže, které bylo již šestým v sedmi po sobě následujících letech, také na celostátní úrovni. Soutěže se zúčastnilo celkem 37 měst.
Antonín Jurčo
budova radnice
Sociální oblast
V rámci komunitního plánování sociálních a zdravotních služeb, péče budeme společně Hledat duševní zdraví. Akce je zařazena do kampaně Dnů zdraví v Prachaticích.
Hana Rabenhauptová
přednášející
Sociální oblast
V SeniorPointu, na Zlaté stezce 145 v Prachaticích, za vzorné organizace Zdenky Hrůzové, předsedkyně Městské organizace Svazu důchodců Prachatice bylo nabídnuto seniorům „těžké téma“ – téma holocaustu.
Hana Rabenhauptová
centrum
Sociální oblast
Centrum v Prachaticích od dubna rozšiřuje své služby pro osoby se zdravotním postižením, seniory i jejich rodinné příslušníky či pečovatele o možnost například zakoupit si pomůcky pro nedoslýchavé od firmy Panter (bezdrátové zesilovače zvuku).
Hana Rabenhauptová
dobrá tečka
Sociální oblast
Byla zahájena hospicová kampaň. Jen do této chvíle video zhlédlo 45 tisíc diváků a přes sociální síť facebook bylo osloveno přes 130 000 lidí! Prosím, podpořte naši společnou věc – zhlédněte video, mrkněte na kampaňový web. Zejména pak prosím – sdílejte níže uvedený text na facebooku, přeposílejte jej mailem, požádejte o totéž své známé, kolegy, rodinu… „Držme si palce a díky všem, kteří jakkoli věci pomohli, pomáháte!“ Robert Huneš, ředitel prachatického hospice.
Hana Rabenhauptová
cigareta
Zdravé město
V rámci Světového dne bez tabáku je vyhlášena videosoutěž pro žáky základních škol.
Hana Rabenhauptová
sportovní hala
Ze sportu
Sportovní zařízení Prachatice, příspěvková organizace, přijme sezónního pracovníka na pomocné práce na sportovištích organizace.
Radovana Kutláková

Stránky