Aktuálně z města

V Archivu internetových novin si můžete vybrat jen konkrétní položky z vybrané rubriky a roku které vás zajímají.

altánek Štěpánčin park
Z radnice
Město Prachatice dnem 20. března na základě usnesení Rady města Prachatice č. 1920/2017 ze dne 13. března 2017 vyhlašuje architektonickou soutěž revitalizace Štěpánčina parku v Prachaticích.
Antonín Jurčo
paní Vojtová jako přednášející
Sociální oblast
Před několika dny se vrátila z Kanady Ing. Bc. Hana Vojtová, ředitelka Institutu Smyslové aktivizace a zároveň ředitelka Domova seniorů Mistra Křišťana v Prachaticích, která dostala obrovskou příležitost představit koncept smyslové aktivizace na mezinárodní konferenci v Ottawě CGNA2017.
Hana Rabenhauptová
knihovna
Z kultury
Doudlebsko, Kozácko a Blata – oblasti, kterým se věnoval květnový díl série Celé Česko čte dětem, se nacházejí nedaleko. Ač jména těchto oblastí zní cizokrajně, jedná se o regiony blízké našemu domovu.
Lenka Houšková
obrazovka
Sociální oblast
Karel a Karel mají každý čtvrtek v Klubu SenSen Na Sadech otevřenou počítačovou učebnu, poradnu a mnohdy se setkávají se zajímavými dotazy. Jeden z posledních byl i k nakupování přes počítač. Vzhledem k tomu, že vyšel velmi dobrý článek ve Vitálním seniorovi – internetovém časopisu, posílají právě Vám tyto informace.
Hana Rabenhauptová
Městská policie
Z činnosti MP
Blanka Rokůsková
dítě
Sociální oblast
Rozchod či rozvod rodičů, kteří doposud společně vychovávali děti, může být provázen vleklým rodičovským sporem právě o budoucí výchovu společných potomků.
Jaroslava Hauptmanová
senioři
Sociální oblast
Město Prachatice připravuje podklady do soutěže Obec přátelská seniorům v rámci celé ČR. Myslíte si, že Prachatice jsou obcí přátelskou seniorům? Pak nám napište. V soutěži jde o podporu opatření a aktivit zaměřených na seniory a na vytvoření prostředí přátelského pro seniory. Vaše odpovědi prosím posílejte obratem do 24. 5. 2017.
Hana Rabenhauptová
prachatice
Ze sportu
Po sedmi letech se do Prachatic sjeli sportovci z bývalých okresních měst, aby již po čtrnácté změřili své výkony v sedmi sportovních disciplínách.
Lenka Houšková
Zdravé město
V sobotu 3. června 2017 se koná Den otevřených dveří na Školní přírodní rezervaci u Zdenic.
Marie Peřinková
dětem otevřená radnice
Ze školství
Pátá třída ze ZŠ Vodňanská navštívila v rámci projektu Dětem otevřená radnice vedení města Prachatice.
Lenka Houšková
neumannka
Ze společnosti
Dovolujeme si Vás pozvat na vernisáž výstavy "BOMMA" . Vernisáž v galerii designu NEUMANNKA v Prachaticích se bude konat v pátek dne 26.5.2017 od 18. hodin.
Lenka Houšková
trojlyže
Ze společnosti
Spolek Šumavské cesty, z. s., zve opět všechny na dvě prázdninové Aktivní soboty do Dobré Vody u Hartmanic. Každou poslední sobotu obou prázdninových měsíců si budete moci vyzkoušet svoji dovednost od 14:00 h před Domem sv. Vintíře. Naplánujte si v těchto dnech výlet do Dobré Vody.
Lenka Houšková
školka
Ze školství
Ve čtvrtek ráno dostaly děti ze třetí a čtvrté třídy dopis od kamarádů ze dvojky. Druháci je pozvali na šipkovanou, kterou pro ně oni a jejich paní učitelky Zdeňka a Petra připravili.
Lenka Houšková
dobrovolník
Sociální oblast
Dobrovolnické centrum Prachatice pod KreBul, o. p. s., nabízí dvoudenní seminář - 10. – 11. 6. 2017 v Prachaticích s lektory Danou Pšeničkovou a Jiřím Gabrielem Kučerou.
Hana Rabenhauptová
chytrá péče
Sociální oblast
Nadace Charty77 s projektem SenSen svolala do Prahy zástupce měst klubů SenSen (senzačních seniorů). V Prachaticích funguje klub již několik let. Tato platforma bez členské základny (jde o všechny senzační seniory ve městě) nabízí kampaně, aktivity, soutěže, vzdělávání od nadace.
Hana Rabenhauptová

Stránky