Sociální oblast

budova nemocnice
Sociální oblast
Porodní přípravu pro páry s prohlídkou porodního sálu v Nemocnici v Prachaticích můžete zažít již 17. září 2017. Kurz je určený především pro těhotné v poslední fázi těhotenství.
Hana Rabenhauptová
Telekontaktní tísňová péče
Sociální oblast
Pracovní setkání zástupců Městského úřadu Prachatice a Český Krumlov a zástupců domů s pečovatelskou službou proběhlo v Prachaticích 17. srpna 2017. Hlavními tématy byla společná služba telekontatní tísňové péče, komunitní plánování sociálních služeb a vznik SeniorPointu v ČK.
Hana Rabenhauptová
logo červený kříž
Sociální oblast
Na druhou sobotu v září připadá Světový den první pomoci. Oblastní spolek Českého červeného kříže Prachatice spolu s partnery u této příležitosti přichystal mnoho zajímavého – 15. září od 9 do 12 hodin tak bude v Zahradní ulici možné vyzkoušet si ošetření různých poranění, nechat si změřit tlak nebo zhlédnout ukázku práce Jihočeské záchranné kynologické brigády.
Lenka Houšková
logo červený kříž
Sociální oblast
V rámci Světového dne první pomoci proběhne ve středu 20. září 2017 seminář Případové studie z poskytování první psychické pomoci u dopravních nehod pod vedením psychologa Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje Mgr. Tomáše Adámka.
Lenka Houšková
výroční zpráva 2016
Sociální oblast
Jana Schwarzová, ředitelka Farní charity Prachatice v úvodu Výroční zprávy za rok 2016, kterou nám zaslala, píše k poskytovaným službám: „Nabízíme pomoc všem, kdo nás vyhledají, když již nejsou schopni sami zvládat svou obtížnou situaci. Nejčastěji trpí ztrátou bydlení v důsledku nezaměstnanosti, často řeší zadluženost, rozpad rodiny a rozvod, návrat z vězení nebo psychiatrické nemocnice, případně domácí násilí."
Hana Rabenhauptová
workshop
Sociální oblast
Jihočeské centrum pro zdravotně postižené a senioru informovalo prostřednictvím ředitelky Hany Vlasákové a letním prázdninovém workshopu: „Na našem prachatickém centru bylo ve čtvrtek 10. srpna „živo“. Velcí i malí si v rámci rukodělného workshopu vyzkoušeli různé techniky a materiály a vytvořili krásné výrobky (rámečky na obrázky, svítilny ze skleniček, dekorační předměty), které si můžete zakoupit v našem dobročinném obchůdku.
Hana Rabenhauptová
logo červený kříž
Sociální oblast
Jako v minulých letech, i tento rok pořádal Český červený kříž Prachatice ve dnech 23.- 28. července Letní „táborosoustředění“ pro mladé zdravotníky v oblastním studijním středisku v turistické chatě na Libínském Sedle. Pobytová akce byla určena dětem ve věku 6-16 let se zájmem o první pomoc. Děti čekal nejen odborně zaměřený program s přesně daným rozsahem teoretické i praktické výuky zdravovědy a první pomoci, ale také zážitkové hry a zajímaví hosté.
Lenka Houšková
Zpravodaj 3/2017
Sociální oblast
V novém čísle zpravodaje prachatických seniorů MO Svazu důchodců najdete informace ke dvěma týdenním poznávacím pobytům v ČR, bowlingové lize, o Klubu přátel knihovny, akci Senioři městu, nabídce pořadů seniorům v domově důchodců, seniorském bále, programu video toulek, či výstavě prací seniorů a mnoha dalším aktivitám.
Hana Rabenhauptová
Seniorské hrátky
Sociální oblast
Jihočeský kraj připravil pro města kraje Seniorské hrátky, kde opět po roce vystoupí Josef Laufer, senioři dostanou informace o Senior Pointech, mohou si nechat změřit tlak, cholesterol, získají informace o Senior Pasech a mnoho dalšího.
Hana Rabenhauptová
GRANT 2017:  Seminář Poznej sám sebe II.
Sociální oblast
Jihočeské centrum pro zdravotně postižené a seniory o.p.s., pracoviště Prachatice, za finanční podpory města Prachatice, připravilo pro sociální pracovníky a pracovníky v sociálních službách sebepoznávací seminář s názvem "POZNEJ SÁM SEBE II."
Hana Rabenhauptová

Stránky

Subscribe to RSS - Sociální oblast