Sociální oblast

kpss
Sociální oblast
Dne 19. 6. 2017 se konala v rámci komunitního plánování sociálních a doprovodných služeb výstava návrhů obrázků na pexeso – sociální služby, zdravotní péče a prevence kriminality ve Společenském sále Národního domu v Prachaticích.
Hana Rabenhauptová
zahrada
Sociální oblast
Dne 16. 6. 2017, Zlatá stezka 145, Prachatice: Otevření mezigenerační zahrady, vernisáž výstavy fotografií a výtvarných prací 365 portrétů, vstupy pozvaných osobností – Hany Vojtové, k zahradní terapii, Kláry Kavanové Muškové k zahradní aktivizaci a Libora Fránka k architektuře a rekonstrukci domu Zlatá stezka 145. Dále předání dřevěného srdce pro dobrovolníky, zpěv sester Šímů, hra na harmoniku s Janem Tischlerem, soutěže, kvízy, bezová šťáva i zahradní čaj.
Hana Rabenhauptová
P. Huneš
Sociální oblast
Dne 23. 6. 2017 se sešli poskytovatelé sociálních služeb Prachaticka s poslankyní poslanecké sněmovny ČR Ing. Radkou Maxovou a zastupitelkou kraje doc. Ing. Lucií Kozlovou, Ph.D.
Hana Rabenhauptová
záchranáři
Sociální oblast
Český červený kříž, Horská služba, Vodní záchranná služba ČČK a sbor dobrovolných hasičů spojili síly ve společné přípravě svých dobrovolných členů. V rámci projektu „Dobrovolník profesionál“ podpořeného Městem Prachatice byli proškoleni dobrovolníci z humanitární jednotky ČČK Prachatice, tedy lidé, kteří pomáhají zejména při mimořádných událostech.
Lenka Houšková
seminář
Sociální oblast
Setkání se zaměstnavateli, zájmovými skupinami, místními organizacemi s nabídkou zaměstnání, služeb a ukázkou pracovního pohovoru, psaní životopisu či informace o flexibilních formách práce, proběhlo na prachatické radnici v rámci projektu Podpora rovných šancí žen v mikroregionu Netolicko za podpory ESF OPZ. Seminář pro maminky na rodičovské dovolené nabídl 23 pracovních míst.
Hana Rabenhauptová
zastupitelstvo
Sociální oblast
V pondělí 19. 6. 2017 schválilo Zastupitelstvo města Prachatice jednohlasně všemi přítomnými zastupiteli Plán rozvoje proseniorské politiky města. Plán vznikl za podpory trvalé spolupráce mezi poskytovateli, zadavateli i uživateli služeb, veřejnosti a NNO, podnikateli, veřejnou správou a jednotlivci.
Hana Rabenhauptová
dívka
Sociální oblast
Ve čtvrtek 15. června proběhl první ze dvou letošních sebepoznávacích seminářů, které pořádá Jihočeské centrum pro zdravotně postižené a seniory o. p. s., Poznej sám sebe. Zúčastnilo se 16 sociálních pracovníků a pracovníků v sociálních službách z pěti organizací, které mají sídlo na území města Prachatice.
Hana Rabenhauptová
heligonka
Sociální oblast
Již 6. ročník Heligónkářské show pořádá Městská organizace Svazu důchodců Prachatice jako přehlídku amatérských heligonkářů a harmonikářů Jihočeského kraje.
Hana Rabenhauptová
aquapark
Sociální oblast
Blíží se čas dovolených a prázdnin, a s ním i možnosti využití slev pro seniory, a to nejen na základě věku, ale i po předložení SeniorPasu. SeniorPasy si lze vyřídit na adrese: SeniorPoint, Zlatá stezka 145, Prachatice denně od 10:00 do 17:00.
Hana Rabenhauptová
studentky
Sociální oblast
Setkání studentek ze třetího ročníku Střední pedagogické školy Prachatice s neziskovou organizací KreBul, o. p. s., proběhlo ve čtvrtek 15. června ráno v rámci odborných praxí a hovořilo se nejenom o dobrovolnictví.
Hana Rabenhauptová

Stránky

Subscribe to RSS - Sociální oblast