Sociální oblast

přehlídka
Sociální oblast
Senioři mají talent, tak se jmenovala přehlídka souborů a vystoupení jednotlivců, kterou pro seniory připravila Městská organizace Svazu důchodců Prachatice za podpory Jihočeského kraje, radní Radky Paulové a města Prachatice. Celým programem provázela Zdena Hrůzová. Pozvání přijalo i vedení města Prachatice starosta Martin Malý, místostarosta Jan Klimeš a radní Radka Paulová. Přijely soubory z Českých Budějovic, Plzně a přišly soubory z Prachatic, ale i jednotlivci. Sál byl zaplněný do posledního místečka „odhaduji ke dvěma stovkám návštěvníků“.
Hana Rabenhauptová
dům
Sociální oblast
Oslavy 10. výročí založení KreBul, o. p. s., vrcholí. V pátek 24. března 2017 je připraven den otevřených dveří s názvem „10 let KreBul, o. p. s., v kostce“ určený školám a veřejnosti.
Hana Rabenhauptová
Sociální oblast
Řada organizací i jednotlivců se zapojuje do nabídky sportovních aktivit pro seniory v našem městě. Městská organizace Svazu důchodců Prachatice organizuje pravidelné sportovně společenské setkávání při bowlingu.
Hana Rabenhauptová
plavec
Sociální oblast
Přeplavme svůj La Manche. Senioři ze SenSenu zdolali společnými silami již potřetí La Manche.
Hana Rabenhauptová
pečení krebulek
Sociální oblast
KreBul, o. p. s., pozvalo na pátek 17. března 2017 žáky ze Základní školy Prachatice, Zlatá stezka 387, na tvořivý workshop. Žáci s paní učitelkou se sešli v Informačním centru pro mládež Prachatice, Zlatá stezka 145. Povídalo se o tom, čím by chtěli být a jestli doma pomáhají s pečením cukroví či sušenek.
Hana Rabenhauptová
kurz paměti
Sociální oblast
Obyvatelé Domova seniorů Mistra Křišťana v Prachaticích se nejen setkali s certifikovaným trenérem paměti Zdeňkem Krejsou, ale také si paměť opět potrénovali. Paměť se trénovala v rámci Cvičení šitého na míru, které patří k pátečním pravidelným aktivitám seniorů.
Hana Rabenhauptová
přednášející
Sociální oblast
Ve čtvrtek 16. března 2017 proběhlo setkání členů KVD regionu Prachatice v restauraci Družba v Prachaticích. Přesně v jednu „po vojensku“ zahájil setkání Stanislav Švancar uvítáním přítomných členů a hostů, mezi kterými nechyběli starosta města Martin Malý, radní Radka Paulová, předseda JK Rady seniorů Jihočeského kraje Bohumil Bezemek, ale i prachatický předseda RS Miroslav Bojanovský, a řada zástupců spolupracujících organizací.
Hana Rabenhauptová
seniorky
Sociální oblast
Česká společnost pro trénování paměti a mozkový jogging vyhlašuje pravidelně již od roku 2005 Národní týden trénování paměti. Letos proběhl ve dnech 13. 3. 2017 - 19. 3. 2017.
Lenka Houšková
zpravodaj
Sociální oblast
Zpravodaj č. 2 MO SD ČR Prachatice nabízí aktivity od dubna 2017 do konce srpna 2017.
Hana Rabenhauptová
dobrovolnictví
Sociální oblast
Prachatice, 16. března 2017 - Dobrovolnické centrum (DC) Prachatice zahájilo výstavu „Dobrovolník v každém z nás, aneb co má na triku“, a to vernisáží dne 16. 3. 2017 ve 13:00 hodin v domě Křižovatka u parku. Výstavu je možné vidět celý březen a část dubna v sále Ametyst v KreBul, o. p. s.
Hana Rabenhauptová

Stránky

Subscribe to RSS - Sociální oblast