Z kultury

Hradozámecká noc
Z kultury
Hradozámecká noc je připravena na sobotu 26. srpna 2017.
Hana Rabenhauptová
salve
Z kultury
Západní terasa, galerie Bratislavského hradu je v současné době obsazena více jak 60 obrazy cca 30 umělců, kteří je vytvořili v rámci mezinárodního výtvarného workshopu SALVE. Vernisáže se zúčastnilo několik desítek návštěvníků, významných umělců ze Slovenska.
Hana Rabenhauptová
plavení dříví
Z kultury
V Zimní zahradě prachatické radnice začne 7. srpna 2017 výstava fotografií Hynka Hladíka a Zdeňka Přibyla nazvaná "20 let plavení dříví - 1997 - 2017 – 20 let česko-rakouské spolupráce". Zve na ni Libín-S Prachatice, z.s., který je po celých dvacet let spojen s děním na březích Schwarzenberského plavebního kanálu.
Lenka Houšková
Z kultury
Oproti plánovaným dvanácti se nakonec na prachatickém Velkém náměstí představí celkem14 malých pivovarů nejen z Jižních Čech. Kromě dnes už našich „stálic“ se můžete těšit také na nováčky, kteří se Festivalu piva zúčastní zcela poprvé. Jsou to Pivovar Radobyčice (který najdete společně s Pivovary Raven a Lenoch ve stánku Hospůdky na Čepu), Pivovar Helf, Pivovar Krušnohor anebo čerstvě otevřený Pivovar Horní Chrášťany.
Věra Houšková
horáček
Z kultury
V úterý 1. srpna zahajují Kulturní a informační služby předprodej vstupenek na koncert Michala Horáčka & hosté.
Věra Houšková
logo
Z kultury
Už tento pátek 4. srpna se mohou všichni fanoušci kapely Parkán těšit na jejich tradiční každoroční koncert ve městě Prachatice.
Věra Houšková
druhý dech
Z kultury
Kostel sv. Anny v neděli 30.7.2017 od 17:00 hod. Vstupné je dobrovolné.
Hana Rabenhauptová
obraz
Z kultury
Vernisáž obrazů vytvořených na 12. ročníku mezinárodního výtvarného workshopu se uskuteční 6. srpna 2017 od 18 hodin ve vstupním prostoru Kulturního centra O. H. Hajeka v Prachaticích.
Lenka Houšková
šumava stará
Z kultury
Ani o prázdninách Literární kavárna v Domově seniorů Mistra Křišťana nezahálí. Městská knihovna Prachatice pozvala paní Růženu Váchovou, která je předsedkyní Šumavského spolku Vimperk.
Lenka Houšková
logo
Z kultury
Poslední prázdninový pátek 1. září 2017 bude patřit již pátému ročníku hudebního festivalu Ekompilace, který je zaměřen na šíření povědomí o třídění odpadu, recyklaci a chování k životnímu prostředí. Jsme rádi, že si nás hlavní pořadatelé Ekompilace vybrali již podruhé jako své partnery a budeme se moci s vámi se všemi sejít opět po roce na prachatickém Velkém náměstí.
Lenka Houšková

Stránky

Subscribe to RSS - Z kultury