Ze školství

dětem otevřená radnice
Ze školství
Pátá třída ze ZŠ Vodňanská navštívila v rámci projektu Dětem otevřená radnice vedení města Prachatice.
Lenka Houšková
školka
Ze školství
Ve čtvrtek ráno dostaly děti ze třetí a čtvrté třídy dopis od kamarádů ze dvojky. Druháci je pozvali na šipkovanou, kterou pro ně oni a jejich paní učitelky Zdeňka a Petra připravili.
Lenka Houšková
planetárium
Ze školství
V úterý ráno zaparkoval před mateřskou školou autobus a do něho s velkým jásotem nastoupili malí cestovatelé s batůžky na zádech. To děti ze třetí a čtvrté třídy vyrazily na výlet ke hvězdám. Jely do Českých Budějovic do Planetária.
Lenka Houšková
starosta
Ze školství
Projekt Dětem otevřená radnice se blíží do finále. Na začátku května navštívili radnici žáci z páté třídy ZŠ Zlatá stezka. Upřímní, otevření a zvídaví žáci vyzpovídali starostu města a popovídali si s místostarostou.
Lenka Houšková
logo
Ze školství
Základní škola Národní získala v letošním roce dotaci MŠMT na cyklus proškolení pedagogů v oblasti prevence sociálně patologických jevů, nazvaný Bezpečné klima. Několikadenními školeními prošli všichni učitelé počátkem května. Program je cíleně zaměřen na aktuálně nejpalčivější problémy a právě zvýšení kompetencí pedagogů v daných oblastech napomůže k zajištění bezpečnějšího klimatu ve škole.
Lenka Houšková
děti
Ze školství
Rok utekl jako voda, oslavili jsme 1. máj a malé dětičky čekal první důležitý krok v jejich dětském životě. V úterý a ve středu (2. a 3. května) se konaly zápisy do mateřské školy. Děti, které přišly k nám do Paraplíčka, měly ten svůj velký den opravdu slavnostní. Naparáděné budoucí školáčky většinou doprovázeli oba rodiče, s někým přišla i babička nebo děda, dokonce i prababičky tady byly.
Lenka Houšková
logo
Ze školství
Na základě úspěchu v krajském kole soutěže v německém jazyce Emílie Korchová, žákyně osmé třídy ZŠ Prachatice, Zlatá stezka 240, postoupila do ústředního kola.
Lenka Houšková
MŠ
Ze školství
Zápis dětí do MŠ Prachatice na školní rok 2017/2018 proběhne ve dnech 2. a 3. května 2017 v době od 8 – do 12 hodin.
Lucie Pavlíková
logo
Ze školství
Letos podruhé se naši žáci z prvního stupně připravují na složení světově uznávaných cambridgeských zkoušek. Ty pokrývají všechny čtyři jazykové dovednosti - poslech, mluvení, čtení a psaní.
Lenka Houšková
zápisy
Ze školství
V letošním roce se poprvé zápisy dětí do prvních tříd uskutečnily v důsledku novely školského zákona až v měsíci dubnu. Konkrétně na prachatických základních školách proběhly zápisy pro školní rok 2017/2018 v pátek 7. dubna a v sobotu 8. dubna. Budoucí prvňáčci procházeli několika stanovišti a zábavnou formou plnili různé úkoly. Celkem se jich k zápisu dostavilo 171.
Lucie Pavlíková

Stránky

Subscribe to RSS - Ze školství