Závod do vrchu na Libínské sedlo se pojede o prvním srpnovém víkendu

závodní auto
Také v letošním roce připravují organizátoři z Pošumavského auto moto klubu Klatovy pro první srpnový víkend (5.- 6. srpna) atraktivní automobilový závod do vrchu z Prachatic na Libínské Sedlo. Po oba dny se bude velmi pestré pole startujících prohánět po zajímavé rychlé trati, na níž nejrychlejší prototypy a formule dosahují průměrné rychlosti i přes 170 km/h.
Lenka Houšková

Závod je opět zařazen do seriálu Mistrovství republiky závodů automobilů do vrchu, ale i do finančně méně náročných šampionátů. Kromě speciálů tak budou závodit i téměř sériové vozy - předpokládá se opět účast víc jak stovky startujících. Uzávěrka přihlášek je v týdnu před závodem, poté již bude zřejmé, jaké účastníky na startu uvidíme. Bližší informace o závodu se budou objevovat i na stránkách www.pamk.cz.

Sobotní závod bude zahájen tréninkovými jízdami od půl deváté ranní, závodit by se mělo až do šesté hodiny večerní. V neděli budou na stejné trati (která má délku 4200 m) bojovat o vteřinky závodníci od osmé hodiny ranní (kdy začínají tréninky), závěr závodu je naplánován na půl šestou večerní. Ostré závodní jízdy začínají oba dva dny po třinácté hodině. Závod se koná pod záštitou starosty města Prachatice, Ing. Martina Malého.

Po celý zmíněný víkend bude pochopitelně silnice od Prachatic na Libínské Sedlo uzavřena a je třeba se připravit na objížďku.

Bližší informace naleznete v příloze.

Karel Špaček, PAMK Klatovy, tel. 603 516 440 

Fotografie: Michal Bártík

Přílohy: 
PřílohaVelikost
PDF icon Závod do vrchu205.96 KB