Aktuálně

logo zdravé město
Zdravé město
Do neděle 12. března 2017 můžete hlasovat prostřednictvím elektronické ankety a podpořit tak podněty, které vzešly z Fóra Zdravého města.
Marie Peřinková
kruhový diagram
Zdravé město
Seminář pro dvě třídy studentů gymnázia Prachatice zajistilo Zdravé město Prachatice ve spolupráci s vedením gymnázia. Lektorka Dana Diváková představila studentům témata a cíle udržitelného rozvoje a tři hlavní pilíře, jimiž jsou životní prostředí, místní ekonomika a podnikání a sociální prostředí.
Marie Peřinková
zahájení fóra
Zdravé město
Fórum Zdravého města je jedním z ověřených postupů a požadovaných kritérií v procesu MA 21. V Prachaticích se pravidelně koná již osmým rokem. Pozvání k diskuzi přijalo 118 občanů, vedení města – pan místostarosta, členové Rady města a další zastupitelé.
Marie Peřinková
zahájení fora
Zdravé město
Ve čtvrtek 16. února 2017 se konalo Fórum Zdravého města.
Hana Rabenhauptová
upoutávka na film
Zdravé město
Národní síť Zdravých měst ČR připravila cca patnáctiminutový dokumentární film, který je rozdělen do tří částí.
Marie Peřinková
plakátek
Zdravé město
Ve čtvrtek 16. února od 17:00 se uskuteční ve Společenském sále Národního domu v Prachaticích - Fórum Zdravého města.
Marie Peřinková
konference
Zdravé město
Zdraví lidí je jedním z nezbytných předpokladů ekonomického i sociálního rozvoje. Zdravotní gramotnost se proto stává prioritou v mnoha zemích. Zájem o zdraví a ochota přijmout odpovědnost za vlastní zdraví stála v pozadí setkání.
Hana Rabenhauptová
logo MA21
Zdravé město
Prachatice jsou od roku 2009 členem Národní sítě Zdravých měst ČR a plně čerpají z možností, které jim členství nabízí.
Marie Peřinková
dítě si hraje
Zdravé město
Jedna z nejvíce navštívených výstav roku 2016 v Zimní zahradě na Městském úřadu Prachaticích nesla název: HRAČKY. Hračky, které byly vystaveny, znamenaly hračky šetrné k přírodě a bezpečné k dětem. Hračky byly v Zimní zahradě nainstalovány jako doma v obýváku, pokojíku. Výstava byla doplněna informacemi o hračkách šetrných k přírodě, o tom, jaké hračky jsou vhodné pro naše děti, nejen jak hračky vybírat, ale i ošetřovat.
Hana Rabenhauptová
zdravé město
Zdravé město
V průběhu října a listopadu absolvovalo všech devět členů komise Zdravého města, MA21, životního prostředí a environmentální výchovy e-lerningový kurz s názvem Využívání indikátorů udržitelného rozvoje ve strategickém plánování a řízení měst.
Marie Peřinková

Stránky